Już słychać kolędy, już pachnie Świętami...


Mimo, iż Wigilia Bożego Narodzenia to święto chrześcijańskie bardzo mocno wpisane są w nią wierzenia, przesądy i niezwykłe zwyczaje magiczne, bardzo często biorące swoje korzenie w wierzeniach pogańskich. Od dawna wierzymy, że ten święty wieczór musi odbyć się bez żadnych zakłóceń. Dlatego do dziś w każdym właściwie domu uważa się na to aby tego dnia się nie kłócić, a wręcz okazywać sobie tylko i wyłącznie wzajemną życzliwość. W tym szczególnym dniu na sznurkach nie powinno wisieć pranie, powinniśmy uważać aby się nie zranić gdyż to zwiastować może kłopoty ze zdrowiem w nadchodzącym roku. W wigilijny ranek nie wpuszczamy do domu kobiety nim do środka nie wejdzie młody chłopak - on przyniesie pomyślność, ona kłopoty. Czy wierzyć w to czy nie to prywatna sprawa każdego z nas. Ale może warto tego dnia trochę „poczarować” i przywołać szczęście, miłość, zdrowie czy pieniądze.


Uśmiech fortuny

Już z samego rana zacznij magiczne praktyki od przyciągania do siebie pieniędzy. Do miski z czystą zimną wodą wrzuć garść monet a następnie umyj się tą wodą. Równie dobrze możesz wrzucić do wanny z wodą kilka garści pieniędzy i wykąpać się. Dzięki ten fortuna powinna ci sprzyjać w nadchodzącym roku. Monety noś przez całe święta w kieszeniach i od czasu do czasu nimi potrząsaj by jeszcze bardziej przyciągnąć do siebie pieniądze. Przygotowując uszka czy pierogi do barszczu, w jednym z nich niech znajdzie się moneta, choćby grosz. Ten, komu trafi się ona na talerzu będzie miał szczęście, zwłaszcza finansowe, w nadchodzącym roku. Warto też schować do portfela łuskę karpia a do wieczerzy wigilijnej nie zasiadać w ubraniach z dziurawymi kieszeniami. Chyba, że nie boimy się iż pieniądze będą nam uciekać. Pod swoim talerzem umieść monetę aby przyciągała do ciebie pieniądze. I najważniejsze. Tego dnia nie pożyczaj nic nikomu ponieważ może ci tego zabraknąć w przyszłym roku.

Radosny dom szczęścia pełen

Przygotuj owoc pomarańczy nabijając jego skórkę goździkami. Jeżeli chcesz przygotować ich więcej, pamiętaj aby była ich nieparzysta ilość. Goździków użyj poro, nie żałuj ich. Na czerwonej wstążce powieś tak przygotowany owoc w drzwiach domu. Zapach cytrusa i korzennej przyprawy zabezpieczy twój dom przed „złym okiem”. A gdy owoc zupełnie już wyschnie spal go a popioły rozsyp wokół domu. Podobnie zabezpieczająco działa popiół z jemioły. Jeżeli chodzi o samą jemiołę to pamiętaj aby wieszać ją dopiero w Wigilię, nie wcześniej. Nie trzymaj jej w wazonie i nie wyrzucaj wcześniej niż przed świętem Trzech Króli ponieważ pary, które się pod nią całowały w Święta pokłócą się. Na choince zawieś bombkę obrazującą to o czym marzysz. Na przykład dom, samochód itp. Najlepiej taką bombkę zrób sam. Niech szczęście wie co ma ci przynieść w nadchodzącym roku.

Miłość niech zapłonie

Jeżeli masz pod obrusem sianko wyciągnij jedno jego źdźbło. Jeżeli jest ono bardziej zielonkawe to czeka cię miłość w tym roku. Jeżeli będzie zeschłe i sczerniałe, nie wróży to niestety szczęścia w miłości. Innym sposobem na wywróżenie sobie miłości jest zjedzenie jabłka i policzenie jego pestek. Ich parzysta liczba to dobra zapowiedź. A gdy jest ich więcej niż 6 to czekają cię szybkie zaręczyny. Chcesz, aby wszyscy lgnęli do ciebie jak muchy do miodu? Posmaruj w wigilijny poranek drzwi miodem. To dobry pomysł jeżeli prowadzisz na przykład sklep lub świadczysz ludziom usługi i chcesz aby klientów było coraz więcej. Jeżeli chcesz być szyją, która kręci głową w związku, “zwędź” małżonkowi jakiś drobiazg a następnie niepostrzeżenie mu go oddaj. Jeżeli się nie zorientuje, będziesz rządzić w związku.
Zanim na niebie pojawi się pierwsza gwiazda już około godziny wcześniej postaw na stole, przy którym zasiądziecie z rodziną do wieczerzy, trzy świece. Białą, czerwoną i zieloną. Zapal je myśląc życzenie i trzy razy powtarzaj: „Biała na zdrowie, zielona na pieniądze, czerwona na miłość". Niech te świece palą się podczas wigilijnej wieczerzy aż same zgasną lub się do końca wypalą.


Niezależnie od tego czy wierzysz w “Świąteczną magię”, czy chcesz ją stosować czy też nie, na pewno warto się postarać aby te Święta były wyjątkowym czasem dla Ciebie i Twoich najbliższych. To jest największa magia gdy jesteście razem oraz jesteście szczęśliwi i radośni. Tego właśnie życzę Wam z całego serca.


Michał

Komentarze

 1. Śniegu po nerki, udanej pasterki, prezentów moc, miłości co noc, smacznego bigosu, gwiazdki z kosmosu oraz tyle radości ile karp ma ości. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia życzy...Zebra :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze? Nie wierzę w te zwyczaje i co ma być, to będzie :P
  Wesołych świąt;)

  OdpowiedzUsuń
 3. kurcze szkoda, ze nie przeczytałam tego wpisu wcześniej wykąpałabym sie w piniondzorach :P
  Wesołych Świąt Michał :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

JEŻELI W TREŚCI POSTA NIE PROSZĘ O LINK NIE UMIESZCZAJ GO TAM O ILE ZALEŻY CI NA TYM ŻEBY TWÓJ KOMENTARZ ZOSTAŁ OPUBLIKOWANY.

Potrafię znaleźć Twojego bloga bez tego.

Popularne posty