Męska fryzura intymna


W tej kwestii jest wiele opinii, jedni wolą gładka skórę, inni wolą "przyciętą grzyweczkę", jeszcze inni wolą naturalne kędziory. Niezależnie jaką opcję fryzury intymnej wybierzesz warto pamiętać iż włosy intymne to twoja intymna sprawa i już. Jeżeli chcesz zacząć o nie dbać lub jeżeli szukasz sposobu na utrzymanie.Jest klika metod usunięcia niechcianego owłosienia

Po pierwsze, zacząć należy od przycięcia włosów (wszystkich) do pożądanej przez nas długości - polecam maszynkę elektryczną w odpowiednimi nakładkami do cięcia włosów, lub nożyczki, ale trzeba wtedy troszkę uważać żeby się nie pociąć. Przycinamy zarówno te które chcemy ewentualnie zostawić jak i te które chcemy usunąć - najlepsze długości włosa do wszelakich metod usuwania to od 3 do 15 mm. W ten sposób przygotowaliśmy się do dalszych czynności i dopiero wtedy podejmujemy decyzję co do metody.


Golenie

Najpowszechniejsza metoda. Wystarczy użyć odpowiedniej pianki czy żelu do golenia dla wrażliwych skór i nie powinny powstać żadne "krostki", o ile używamy czystej jednorazowej maszynki. W innym wypadku istnieje ryzyko roznoszenia bakterii, które wywołują różne stany zapalne i podnosimy ryzyko powstania stanów zapalnych. Ponieważ jest to golenie dość specyficznych okolic należy zachować ostrożność i odpowiednio napinać skórę (np. drugą ręką - lub poprosić o pomoc partnerkę/partnera i wykorzystać to jako urozmaicenie sobie zabaw). Po zakończonym goleniu dokładnie spłukać skórę z ewentualnych resztek preparatu do golenia i zastosować odpowiedni balsam po goleniu. Najlepiej taki, który działa silnie łagodząco (osobiście polecam - Soothing After Shafe - Mary Cohr). Przez 24h nie używać zwyczajnych antyperspirantów, chyba że są to specyfiki przygotowane przez firmy kosmetyczne do stosowania po zabiegach depilacji. Metoda ta niestety zmusza do regularnego powtarzania, gdyż włos odrasta dość szybko.


Depilacja chemiczna

Wystarczy zaopatrzyć się w specjalne preparaty (kremy, pasty, pianki) do depilacji. Pamiętać należy o tym, iż skóra przed takim zabiegiem nie powinna być ani podrażniona ani uszkodzona ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia skóry i wystąpienia mocnych podrażnień. Należy również wykonać test na uczulenie, ponieważ składniki zawarte w tych specyfikach (moim zdaniem najlepsze i nie za drogie produkty są firmy Tatiana i maja też produkty dla mężczyzn dostępne z balsamem po) mogą działać silnie drażniąco na skórę szczególnie wrażliwą. Rozprowadzamy preparat za pomocą szpatuły (zazwyczaj dołączonej do opakowania), pozostawiamy (w zależności od produktu) od 5 do 15 minut. Po upływie tego czasu usuwamy produkt razem z włosami za pomocą szpatułki lub gąbeczki (najlepiej miękkiej). Dokładnie spłukujemy skórę chłodną wodą i po delikatnym osuszeniu jej możemy zastosować balsam podepilacyjny - niektóre firmy dodają takie specyfiki do produktu depilującego. Jeżeli nie, możemy użyć łagodzącego balsamu po goleniu. Podobnie jak po goleniu, nie powinniśmy używając przez jakiś czas antyperspirantu, chyba że jest on przygotowany do stosowania po depilacji. Podobnie jak przy poprzedniej metodzie włosy niestety dość szybko odrastają i trzeba dość regularnie powtarzać zabieg.


Depilacja woskiem lub pastą cukrową

Metodę tą najlepiej zastosować jeżeli chcemy mieć spokój z włosami na dłuższy czas. Niestety nie należy do najprzyjemniejszych i również istnieje ryzyko podrażnień po zabiegu. Poza tym najlepiej żeby wykonała ten zabieg osoba zajmująca się tym zawodowo – kosmetyczka lub kosmetolog.
Zabieg rozpoczyna się od zastosowania specjalnego preparatu (czasem jest to pianka, czasem płyn lub puder), który ma za zadanie odkazić i odtłuścić skórę (ułatwić przyklejenie się wosku do włosa). Jeżeli kosmetyczka zastosuje wosk stały to już po jego nałożeniu może go zrywać razem z włosami. Jeżeli był to wosk płynny, przyklei do niego specjalny pasek materiału, naciągnie skórę i dopiero szybkim zdecydowanym ruchem zerwie go razem z włosami. Wosk nakładany jest zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa a zrywany w odwrotnym kierunku. Następnie zastosowana zostanie specjalna oliwka podepilacyjna w celu usunięcia ewentualnych pozostałości wosku. Na koniec zastosowany zostanie preparat podepilacyjny o działaniu łagodzącym, zapobiegającym wrastaniu włosa i opóźniającym odrost włosa. Metoda ta jest najefektywniejsza ponieważ zapewnia gładką skórę przez długi czas. Niestety nie jest najprzyjemniejsza i może powodować wrastanie włosów. Na szczęście można temu przeciwdziałać stosując specjalne preparaty.


Fotoepilacja (LASER lub inne IPL)

W przypadku moszny, osobiście nie polecam. Myślę, że nie tylko ze względu na cenę i ból w trakcie zabiegu, ale raczej ze względu na bezpieczeństwo naszych klejnotów. Każdy „strzał” jest nieprzyjemnym uczuciem. Osobiście próbowałem zastosować pod pachami ale po pierwszym zabiegu niestety dość nieprzyjemnym, nie odnotowałem żadnego efektu. Więc nie polecam.Teraz pozostaje wybrać odpowiednią dla siebie metodę i stosować do woli. A jeżeli lubimy włosy to od czasu do czasu warto je przyciąć, ponieważ nie zawsze fajnie jest wyjmować włosy z ust. Wasze drugie połówki będą zadowolone, a może i dzięki temu i wy częściej będziecie zadowoleni. 

A ty poprawiłeś dziś swoją fryzurkę?

Michał

Komentarze

 1. Nie wyobrażam sobie mężczyzny depilującego jakąkolwiek część ciała woskiem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z doświadczenia z pracy w salonie kosmetycznym wiem, że Panowie coraz częściej sięgają po wosk jeżeli chodzi o regulację brwi, pachy, czy usuwanie włosów na plecach, a coraz częściej zdarza się depilacja intymna.

   Usuń
 2. Najważniejsze aby każdy robił to co wydaje się dla niego samego odpowiednie :) nie ma nic fajniejszego niż zadbany facet ale wszystko trzeba robić z umiarem ;) nie wyobrażam sobie mężczyzny bez futra :D choć przyznam ze dla mnie depilacja woskiem czy tez depilatorem jest tak mało przyjemna i nie ciekawa w skutkach ( wrastające włosy ) wiec uważam ze mężczyźni tez powinni spróbować żeby się przekonać na co się kobiety dla nich decydują ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie róbmy to co nam odpowiada i pamiętajmy przede wszystkim wszystko w kwestiach kosmetyki róbmy dla siebie.

   Usuń
 3. Full Brazilian u mężczyzny to jest to:) w zasadzie jak dla mnie facet powinien mieć włosy tylko na nogach ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

JEŻELI W TREŚCI POSTA NIE PROSZĘ O LINK NIE UMIESZCZAJ GO TAM O ILE ZALEŻY CI NA TYM ŻEBY TWÓJ KOMENTARZ ZOSTAŁ OPUBLIKOWANY.

Potrafię znaleźć Twojego bloga bez tego.

Popularne posty