Ochrona przeciwsłoneczna Eau Thermale Avène 2016


Ci, którzy starają się dbać o swoją skórę aby zachować ją piękną i zdrową, nie od dziś wiedzą jak ważna jest jej ochrona przeciwsłoneczna. Dlatego 22 marca br. w warszawskiej restauracji Endorfina odbyła się konferencja prasowa prezentująca ochronę przeciwsłoneczną Laboratoriów Dermatologicznych Eau Thermale Avène. Ten dzień bynajmniej nie był dobrany od tak sobie. Właśnie tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wody. Dlatego też data konferencji dodatkowo podkreślać ma fundamentalne znaczenie wody. A ściślej mówiąc, wody termalnej, która jest tak szczególna dla marki Eau Thermale Avène.

Do świata marki wprowadzili nas : Philippe Coudiere - Dyrektor Generalny Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska oraz Hala Halabi - Group Product Manager Eau Thermale Avène. A po meandrach ochrony przeciwsłonecznej oprowadziła nas doktor Joanna Czuwara. Przedstawiła wszelkie zagrożenia związane z wpływem promieniowania UV oraz wyniki badań klinicznych potwierdzających skuteczność dermokosmetyków Eau Thermalne Avène w niwelowaniu zagrożeń jakie niesie ze sobą światło najbliższej nam gwiazdy.Skuteczne i bezpieczne

Dermokosmetyki przeciwsłoneczne Eau Thermale Avène skutecznie zabezpieczają nas i naszą skórę przed bardzo intensywnie oddziałującym na nas promieniowaniem UVA i UVB. Kosmetyki, tak jak i ich filtry, są fotostabilne oraz wodoodporne. Wzorowo zachowują się również na naszej skórze ponieważ nie pozostawiają na niej białego filmu, szybko się wchłaniają nie pozostawiając uczucia lepkości. W składzie znajdziemy opatentowany kompleks SUNSITIVE PROTECTION dzięki czemu dermokosmetyki te gwarantują bardzo szerokie spektrum ochrony skóry jak również i DNA komórek skóry. Przeprowadzone badania potwierdzają też, że formuły produktów przeciwsłonecznych Eau Thermale Avène nie wpływają negatywnie na ekosystem wód powierzchniowych. Nie posiadają w swoim składzie filtrów rozpuszczalnych w wodzie, mogących negatywnie oddziaływać na bioróżnorodność środowiska wodnego. Ilość oraz stężenie filtrów chemicznych jest ograniczone do niezbędnego minimum jak też pozbawione są nieulegających biodegradacji silikonów. Dlatego możemy czuć się tego lata, jak i każdego następnego, naprawdę zaopiekowani.

Michał

Komentarze

  1. Ochrona przeciwsłoneczna to podstawa i trochę martwi mnie odchodzenie od stosowania filtrów w zwykłej pielęgnacji czyli tradycyjnych kremach nam dzień.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna oprawa dla wydarzenia - cudne dekoracje :)

    OdpowiedzUsuń
  3. A czy są bezpieczne dla kobiet w ciąży ?:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

JEŻELI W TREŚCI POSTA NIE PROSZĘ O LINK NIE UMIESZCZAJ GO TAM O ILE ZALEŻY CI NA TYM ŻEBY TWÓJ KOMENTARZ ZOSTAŁ OPUBLIKOWANY.

Potrafię znaleźć Twojego bloga bez tego.

Popularne posty