Myjcie się dziewczyny i chłopaki


Myjcie się dziewczyny bo nie znacie dnia ani godziny, mówi stare ludowe porzekadło. Wielu z nas nie zdaje sobie nawet sprawy jak ważne jest mycie i oczyszczanie skóry naszej twarzy. A warto się tego dowiedzieć by cieszyć się zdrową i nieskazitelną cerą. Należy szczególną uwagę zwrócić na to by w odpowiedni sposób do tego podejść, gdyż jest to naprawdę istotny i podstawowy domowy zabieg pielęgnujący naszą skórę. Wiele osób nawet nie zdaje sobie z tego sprawy jak ważne jest staranne mycie. I jak ważne jest również to w jaki sposób i czym oczyszczamy naszą skórę.


Zasady prawidłowego oczyszczania twarzy: 
  • Używaj letniej wody do mycia twarzy. Zbyt gorąca woda może przyczynić się do uszkadzania skóry. Może powodować rozszerzanie naczyń krwionośnych. Zimna woda jest nieprzyjemna ale nie powinna ona źle oddziaływać na skórę. Dla komfortu wystarczy wybrać letnią wodę.
  • Do mycia twarzy używaj odpowiednich środków. Większość mydeł nadaje się z powodzeniem do mycia ciała ale dla delikatnej skóry twarzy może się to niekoniecznie dobrze skończyć. Jeżeli masz cerę wrażliwą może to ją mocno podrażnić. Może również przyczynić się do przetłuszczania skóry w przyszłości. Do mycia warto sięgać po pianki zwłaszcza jeżeli masz skórę tłustą lub mieszaną np. Pianka odczyszczająca marki Mary Cohr  lub widoczna na zdjęciu pianka Ecobiology tej samej marki. Jeżeli masz skórę suchą lub dojrzałą sięgaj po mleczka lub, jeśli wolisz, żele do mycia twarzy.
  • Raz w tygodniu, nie częściej, sięgaj po peeling. Możesz pozwolić sobie na częstsze jego użycie tylko jeżeli masz bardzo suchą skórę. W przeciwnym razie możesz doprowadzić do nadmiernej produkcji sebum przez twoją skórę. Jeżeli masz skórę wrażliwą sięgaj po peelingi enzymatyczne. Jeżeli masz suchą, łuszczącą się skórę sięgaj po ścierne peelingi. Możesz zacząć od delikatnych, na przykład w żelach myjących. Jeżeli okażą się one niewystarczające sięgnij po „ostrzejsze peelingi”. Nie stosuj go jednak częściej niż raz w tygodniu.
Kiedy i jak myć twarz?
  • Wieczorem i rano. Co prawda myliśmy twarz wieczorem przed snem ale gruczoły łojowe i potowe nie odpoczywają, one pracują całą dobę. Dlatego rano też trzeba odświeżyć skórę. A jeżeli rano umyjemy skórę twarzy przy użyciu specjalnej delikatnej szczoteczki, pobudzimy krążenie krwi i jednocześnie sprawimy, że będziemy wyglądać na bardziej wypoczętych.
  • Zaraz po powrocie z pracy, jeżeli nosisz makijaż. Pozwoli to odpocząć twojej skórze. Przed spaniem, o ile nie robiliśmy nic forsującego czy „brudzącego, możesz tylko przetrzeć skórę tonikiem. W innym przypadku ponownie dokładnie oczyść twarz.
  • Zacznij od oczu. Nie pocieraj ich mocno. Staraj się robić to delikatnie i używaj najdelikatniejszych preparatów przeznaczonych dla tej okolicy twarzy.
  • Najpierw zwilż skórę, dopiero później rozprowadź opuszkami delikatnie preparat myjący.
  • Na zakończenie użyj toniku by przywrócić skórze odpowiednie pH.   
Wiemy jak. A czym? Na rynku dostępnych jest wiele produktów: mleczka, płyny micelarne, żele, pianki, oliwki. Nie ważne co wybierzesz, ważne żeby kosmetyk był dostosowany do wymagań twojej skóry.

Michał


Komentarze

Popularne posty