Wielkanocne kraszanki czyli piękno z jaj


W tradycji Świąt Wielkiej Nocy mamy wiele urodowych rytuałów. W Wielką Sobotę już z samego rana, jeszcze przed wschodem słońca powinniśmy „obrać” ugotowane jajo, a jego skorupki zalać czystą źródlaną wodą, naczynie wystawić na oknie tak by padły nań pierwsze promienie wschodzącego słońca. Mikstura ta miała przywrócić gładkość skóry i leczyć wszelkie wypryski i niedoskonałości skóry. Wierzyć w to czy nie wierzyć lecz dobroczynny wpływ jajka na nasz wygląd jest pewne. Z jajka powstaje nowe życie dlatego zawiera ono wszystko to co najpotrzebniejsze dla organizmu.


Domowe SPA

Majonezowa maseczka

Na bazie żółtek, octu jabłkowego, ryżowego lub wysokiej jakości winnego oraz oliwy z oliwek (ja dodaję często olej różany czy marchewkowy). Ubij wszystkie składniki do konsystencji gęstego mleczka kosmetycznego. Niewielką ilość rozprowadź na skórze i pozostaw na 10-15 minut. Po tym czasie zmyj chłodną wodą. Stosuj jako kurację przez ok. 10 dni a twoja skóra odzyska witalność i odpowiedni poziom nawilżenia.


Lifting białkowy

ubij jedno białko na gładką pianę (nie sztywną), dodaj do niej 2 łyżeczki soku z cytryny i dalej ubijaj jeszcze 2 minuty. Nakładaj na twarz okrężnymi ruchami i pozostaw na ok. 20 minut. Zmyj chłodną wodą i nałóż odmładzający krem. Możesz nakładać również jak każdą maseczkę liftingującą od dołu w górę twarzy, zgodnie z przebiegiem mięśni. Maseczka świetnie „podniesie” opadającą od upływu czasu skórę.Młodość można podtrzymywać na wiele sposobów a w czasie przygotowań do świąt na pewno znajdzie się choć jedno jajko, które możesz wykorzystać by wyglądać piękniej. Korzystając z okazji życzę Wam wszystkim wielu rodzinnych chwil.

Michał


Komentarze

  1. jajko,czyli całe bialko i żółtko,wybrobuję bo może jest to dobry przepis i na każdą kieszeń:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

JEŻELI W TREŚCI POSTA NIE PROSZĘ O LINK NIE UMIESZCZAJ GO TAM O ILE ZALEŻY CI NA TYM ŻEBY TWÓJ KOMENTARZ ZOSTAŁ OPUBLIKOWANY.

Potrafię znaleźć Twojego bloga bez tego.

Popularne posty