Złote Jabłka 2016 rozdane


Dlaczego złote jabłko? To proste. Starożytni bogowie olimpijscy a chyba przede wszystkim boginie chciały wiedzieć, która z nich jest najpiękniejsza i najmądrzejsza. Tak tak, również najmądrzejsza, ponieważ trzeba było wiedzieć jak najlepiej zainteresować sobą Parysa. My blogerzy również jesteśmy przez wielu postrzegani w podobny sposób a w dodatku to co robimy ma zasięg nie tylko lokalny. Jakby nie patrzeć, potrafimy informować o nowinkach oraz rozbudzać potrzeby w naszych czytelnikach i widzach niezależnie czy mieszkają w Polsce czy też w innym zakątku świata. Dlatego wybór statuetki był dla mnie oczywisty. Na złotym jabłku odwzorowana jest również mapa świata ponieważ dzięki internetowi docieramy dosłownie wszędzie. Jednakże to od naszych czytelników i tego jak mądrze ich zainteresujemy sobą i swoją pasją zależy do kogo trafi „Złote Jabłko”. Złote jabłko, co prawda, jest jedno... ale za to jest aż sześć kategorii, w których można o nie konkurować.
uczestnicy V Secrets of beauty

Marysia czuwa nad całym spotkaniem i rozdaniem Złotych Jabłek
laureaci "Złotych Jabłek" pierwszej edycji 

W blogosferze co rusz pojawiają się przeróżne rankingi. Niestety, w blogosferze urodowej doskonale rozpoznanej przez branżę kosmetyczną i przez czytelników rzadko jesteśmy zauważani – nie mówiąc już o docenieniu – przez innych blogerów. A przecież blogerzy urodowi potrafią tworzyć treści bardzo wartościowe i poszukiwane przez czytelników. Dlatego właśnie powstał ranking „Złote Jabłka”. Co ważne, w tym rankingu nie liczą się li tylko statystyki, które dość często tworzone są dzięki tak popularnym i lubianym akcjom typu „obserwacja za obserwację” czy „komentarz za komentarz”. W tym rankingu przede wszystkim liczy się jakość. Lista nominowanych w pierwszej edycji „Złotych Jabłek” została ułożona w oparciu o głosy 123 blogerów, którzy zgłaszali najlepsze według nich blogi i vlogi w sześciu kategoriach. (Więcej o tym przeczytacie TU) Następnie odbyło się głosowanie, w którym 120 osób oddało swoje głosy już na konkretne blogi i vlogi wyłonione w pierwszym etapie. Statuetki „Złotych Jabłek” wręczone zostały podczas piątego już „Secrets of beauty – porozmawiajmy o urodzie”, o którym niebawem przeczytacie TU.
Blog prowadzony merytorycznie

W tej kategorii najważniejsze jest to jak dużą dawkę wartościowej wiedzy przekazuje bloger na swoim blogu. A wiedza to nie tylko to co i gdzie kupić, ale i to jak na przykład samemu zrobić kosmetyk, pogłębianie wiedzy o INCI czy po prostu o wszelakich zagadnieniach związanych z kosmetyką i urodą.

Nominowane blogi:


Złote jabłko powędrowało do Oli prowadzącej blog „Arsenic.pl

Arsenic 

Blog pisany lekkim piórem

Pisać każdy może jeden lepiej a inny... inaczej, ciekawiej, soczyściej. W tej kategorii znalazły się blogi, które po prostu doskonale się czyta.

Nominowane blogi:


Złote jabłko otrzymała Margareta prowadząca blog „Life in colour
Life in colour

Blog zilustrowany bajecznymi zdjęciami

Obrazki od zawsze miały i mają ogromną siłę. Wiele osób robi zdjęcia i często nawet nieźle się one prezentują. Ale są też i takie, na które godzinami potrafimy kontemplować – taka bowiem z nich bije magia. Ta kategoria stworzona została właśnie po to aby docenić pracę jaką wykonują autorzy zdjęć umieszczanych na blogach.

Nominowani w tej kategorii:


Złote Jabłko zdobyła Angel prowadząca blog „Kosmetyki bez tajemnic

Kosmetyki bez tajemnic


Blogowy odkrywca

Jedni odkrywają nowe lądy, nieznane zwierzęta czy dalekie gwiazdy. Inni zaś potrafią odkrywać interesujące kosmetyki czy marki, których nie znajdziemy w każdej drogerii. I nie chodzi tu tylko o to by pisać wyłącznie o superniszowych czy ekskluzywnych kosmetykach, ale aby potrafić dostrzegać to co wyjątkowe i warte zauważenia.

Nominowani w tej kategorii:


Złote jabłko dla blogowego odkrywcy powędrowało do Michała prowadzącego Twoje Źródło Urody

Twoje Źródło Urody

Ulubione miejsce w sieci

Są takie blogi, których autorzy prowadzą je w taki sposób, iż nie potrafimy sobie wyobrazić, że mogłoby ich zabraknąć. Odwiedzamy je bardzo regularnie i z utęsknieniem wyczekujemy kolejnego wpisu.

Nominowani w tej kategorii:


Złote Jabłko w tej kategorii otrzymała Małgosia prowadząca blog „Esy, floresy, fantasmagorie

Esy, floresy, fantasmagorie


Najlepszy vloger urodowy

Nie możemy też zapomnieć o vlogach i ich autorach. Są one bardzo atrakcyjne dla odbiorców ze względu na nowoczesną formę i bliski kontakt autora z widzem. Vlogi pozwalają dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców jednak prowadzenie ich wymaga od autorów dużego nakładu pracy.

Nominowani w tej kategorii:


Złote Jabłko w tej kategorii wędruje do Ewy tworzącej kanał „Red Lipstic Monster” - była ona z nami wirtualnie, jak przystało na VlogeraRed Lipstick Monster

Bardzo chciałbym podziękować firmom, które mocno mnie wsparły przy organizacji „Złotych Jabłek” i  ufundowały niespodzianki dla laureatów.


W przyszłorocznej edycji „Złotych Jabłek” zmienią się trochę zasady rankingu. A to dlatego, że laureaci pierwszej edycji utworzą kapitułę, przed którą postawione zostanie ważne zadanie...
Michał

Komentarze

 1. Gratulacje dla wszystkich, uściski dla Marysi :) Gdzie ta Ewa znów pofrunęła, że jej nie było? :) Widzę kilka osób, które chętnie bym poznała. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. szkoda, że musiałam wyjść wcześniej i nie załapałam się na pamiątkowe zdjęcie :-( no ale mam fajne wspomnienia i mam nadzieję, że jeszcze będę miała szansę uczestniczyć w SOB :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję wszystkim laureatom! Zasłużone nagrody choć kilku blogów nie znam ale pora to nadrobić ☺

  OdpowiedzUsuń
 4. To był wspaniałe emocje, chwile wzruszenia i radość wielka <3 Michał wielkie, ba! ogromne podziękowania za organizację i wyjątkową atmosferę <3 Zawsze kiedy wracam po SoB do domu mam taką moc, że mogę góry przenosić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje ;) Bardzo dobrze, że są takie rankingi które nagradzają blogerów za wszystko inne, czego nie można kupić. Powiedzmy sobie szczerze lajki i obserwatorów można, ale dobrych treści czy pasji się nie kupi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jabłka trafiły do najlepszych :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratulacje serdeczne ♥
  P.S. Dziękuję za świecę ( nagrodę za najfajniejsze uzasadnienia wyboru blogerów i vlogerów w rankingu "Złote Jabłka 2016" ) - właśnie przed chwilą dotarła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też dziękuję za świecę (taka sama nagroda). Moja dotarła dzisiaj, a ja dopiero wróciłam do domu i już jej nie zapalę, bo boję się, że mogłabym zasnąć przy świeczce, więc pobawię się zapałkami dopiero jutro. Mówiłam, że jestem niecierpliwa?
   No i najważniejsze - gratuluję i nominowanym i zwycięzcom.

   Usuń
 8. Najcudowniejszy czas to ten podczas Secrets of Beauty! Tyle fantastycznych chwil, ciekawych informacji i atmosfera jak nigdzie indziej. Świetnie Michał, że zainicjowałeś plebiscyt Złote Jabłka! Spoglądam na zdjęcia...z pewną dozą wzruszenia ;-) Zresztą te miny i gesty wyrażają wszystko.
  Jeszcze raz serdecznie GRATULUJĘ każdemu z uczestników. BRAWO WY!

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeszcze raz gratuluję wszystkim docenionym :-) Należało się Wam!
  Ja jeszcze jestem pod wrażeniem całości. Teraz mam jeszcze większą motywację- wykłady chłonęłam jak gąbka wodę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratulacje dla zwycięzców :) Świetna inicjatywa :) To prawda, rzadko jesteśmy doceniani ... a szkoda.
  Dodaję blog do obserwowanych :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluję dziewczyny i chłopaku :) Gdyby nie choróbsko u córeczki, to sama biłabym Wam brawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Było cudownie! Ale to chyba jest jasne jak słońce :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratulacje! Świetny pomysł z tą kapitułą :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Dziękuję za spotkanie <3 <3 <3

  OdpowiedzUsuń
 15. No to już wreszcie wiem, o co chodzi w fascynacji blogerek SoB-em :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Panie Michale, bardzo dziękuję za zaproszenie MELLI care na spotkanie Secrets of Beauty. Mam nadzieję, że produkty stworzonej przez mnie marki przypadły do gustu Laureatom Złotych Jabłek. Serdecznie gratuluję wygranym we wszystkich kategoriach plebiscytu:-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

JEŻELI W TREŚCI POSTA NIE PROSZĘ O LINK NIE UMIESZCZAJ GO TAM O ILE ZALEŻY CI NA TYM ŻEBY TWÓJ KOMENTARZ ZOSTAŁ OPUBLIKOWANY.

Potrafię znaleźć Twojego bloga bez tego.

Popularne posty