Ja nigdy się nie nudzę, czyli 7 pomysłów na długie, zimowe wieczory

Ponoć w czasie deszczu dzieci się nudzą, jednak ja już od dawna nie jestem dzieckiem pomimo iż ponoć najtrudniejsze jest pierwsze czterdzieści lat dzieciństwa faceta, a i to iż nie od dziś pielęgnuję swoje wewnętrzne dziecko. Tak więc ja nie umiem się nudzić. Ot jest tyle różnych fajnych rzeczy które można robić, a współczesne czasy oferują nam naprawdę ogrom różnych możliwości. Zatem dziś postaram ci się opowiedzieć co robię gdy nadchodzi zimowy wieczór… Pomimo iż zima to czas krótkich dni i długich wieczorów. Żeby nie było łatwo to mam kilka pomysłów, które podzielę na trzy grupy. Zatem wieczór w samotności, wieczór we dwoje, z rodziną.


Kevin sam w domu

Prowadzę blog urodowy więc chyba nie zdziwi nikogo że zacznę od tego pomysłu. Urządź sobie SPA we własnej domu. Jak? Zapal świeczki, dodaj pięknie pachnącego olejku do wanny, puść ulubioną muzykę. Weź przyjemną kąpiel, zrób peeling, wmasuj w skórę balsam. Przydatna może okazać się też lampka wina do kąpieli…


Sięgnij po ciekawą książkę. Czytanie odpręża. Czytanie pozwala rozwijać wyobraźnię i sprawia iż nasz mózg funkcjonuje sprawniej. Czytanie rozciąga też granice światopoglądowe. Jest nam o wiele łatwiej zrozumieć a nawet zaakceptować innych… Poza tym czytanie wciąga i nawet się nie zorientujesz a wieczór staje się rankiem…


Chcesz się przekonać, czy masz ukryty talent do robótek ręcznych i prac manualnych? Spróbuj rękodzieła… To może być bardzo przyjemny sposób spędzenia czasu z samym sobą. No i może stanie się to twoją pasją? Rękodzieło to fajna rzecz.


Nastroje, nas dwoje

Wspólne bicie serc ale i pobudzenie innych zmysłów można powierzyć kuchni. Ugotujcie coś wspólnie razem… To naprawdę zbliża, a nawet może sprawić iż odkryjecie nieznane dotąd smaki, ze rozbudzi to w was nowe apetyty na siebie… Włączcie muzykę, bawcie się kuchnią, żartujcie i rozmawiajcie... 


Równie prostym jak i ciekawym sposobem na spędzenie przyjemnego wieczoru we dwoje może też być wspólny seans filmowy. Wybieracie to co lubicie. Komedia? Fantazy? Pełnometrażowy film, czy tez serial. To naprawdę nie ma znaczenia. Przygotujcie smaczne jedzenie lub po prostu cokolwiek do pochrupania, weźcie ulubione wino bądź zwykłą aromatyczną herbatę. Ważne że jesteście we dwoje.


Więcej nie znaczy gorzej


Wieczór gier. Zagrajcie w cokolwiek choćby w monopoly, kalambury, albo scrabble, a może karty. Powróćcie z do czasów młodości i po prostu zagrajcie. Ważne by nie wygrana była najważniejsza tylko czas jaki spędzacie ze sobą. Nie zapomnijcie oczywiście o przekąskach. Może wcześniej zrobicie wspólnie pizzę? Lub jakąś sałatkę.

 

Powtórzę się, ale wspólne gotowanie to naprawdę fajny pomysł… Pamiętam jak jeszcze będą nastolatkami wspólnie ze znajomymi spotykaliśmy się w domu któregoś z nas. Wcześniej ustalaliśmy jakiś temat np. kuchnia danego kraju. Każdy przynosił coś ze sobą i wspólnie gotowaliśmy, a potem jedliśmy i świetnie się bawiliśmy. Jednocześnie mieliśmy okazję by w ten sposób poznać bliżej daleki świat.

Baw się dobrze

Michał


Komentarze

Popularne posty