Jagodowe pocałunki


Owoce jagodowe, w tym i same jagody, zawsze idealnie wpasowują się tak w początek jak również i w całe lato. Nie tylko są smaczne i piękne, ale ich zapach zawsze przywołuje całą masę cudownych wspomnień. Jednych już mocno zamglonych od czasu, który zdążył już minąć, innych wyraźnych i ostrych mimo właśnie upływającego czasu. Tych słodkich niczym ciasto z jagodami. I tych pikantnych i ważnych jak pierwszy smak pocałunku. Dotyk dłoni na policzku i we włosach gdy leżałem na leśnej polanie z głową opartą na kolanach mojej pierwszej dorosłej miłości. A my łączyliśmy siebie, nasze ciała i nasze dusze pierwszy raz ustami już fioletowymi od jagód i naszej bliskości…W świecach tych zamknięty jest zapach delikatnych owoców skropionych jeszcze poranną rosą. Jednakże już nie są one na krzewince lecz zebrane i oprawione w doskonałej kompozycji zapachu. Ja czuję w nim delikatną otoczkę z kruchego ciasta i lekką chmurkę cukru pudru. Co ciekawe, czasem czuję w tym zapachu nutę jakby śmietankowego kremu z jagodami, a czasem jest on niczym mleczna kąpiel w wannie — taka okraszona borówkami, przyjemna i bogata, słodka i pikantna. Jak pierwsza dorosła miłość. 


Zapach ma dla mnie bardzo silną moc. I choć ten w świecy Bluberry Polskich Świec nie jest może tak intensywny ale wystarczająco przyjemny abym chciał by mnie otaczał i otwierał bramy wspomnień. Jeżeli chcę aby był nie tylko delikatnym tłem wystarczy, że zapalę dwa małe słoiczki i już się robi bardziej zdecydowany. A istotne, za dwa wcale nie takie małe słoiczki zapłacę około 13 złotych. Więcej światła, zapachu i wspomnień.

Michał

Komentarze

 1. Moje ulubione kolorki, a kompozycja smaczna i śliczna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś w nich jest, że ciężko się oderwać i od smaku i od zapachu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi kusząco:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Obserwuję Twój blog zaledwie od kilku tygodni, i każdy wpis, czy to nowy, czy z tych wcześniejszych utwierdza mnie w przekonaniu, że baaardzo dobrze trafiłam. Dziękuję za miłą lekturę i wyjątkowe fotki ☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mnie to cieszy :) i również dziękuje za miłe słowa które dodają skrzydeł :)

   Usuń

Prześlij komentarz

JEŻELI W TREŚCI POSTA NIE PROSZĘ O LINK NIE UMIESZCZAJ GO TAM O ILE ZALEŻY CI NA TYM ŻEBY TWÓJ KOMENTARZ ZOSTAŁ OPUBLIKOWANY.

Potrafię znaleźć Twojego bloga bez tego.

Popularne posty