Dermokosmetyki medyczne Beaute Pacifique


W połowie października w Ambasadzie Królestwa Danii odbyła się bardzo ciekawa konferencja prasowa, w której miałem okazję uczestniczyć. Konferencję tą organizował polski przedstawiciel duńskiej marki Beaute Pacifique. Jest to wyjątkowa marka, która bardzo blisko współpracuje zarówno z dermatologami jak też z chirurgami plastycznymi. To co dla mnie wyjątkowe i charakterystyczne dla marki Beaute Pacifique to sposób diagnozy stanu skóry. Wykorzystywane jest tu urządzenie opierające się na działaniu ultrasonografii. Dzięki temu dokładniej zobaczyć można strukturę skóry oraz tkanek podskórnych a przez to lepiej określić jej potrzeby. Konferencja prasowa miała ciekawy harmonogram i dzięki temu nie tylko mieliśmy okazję poznać opinie polskich lekarzy i specjalistów korzystających już z dobrodziejstw marki Beaute Pacifique. Mogliśmy też zobaczyć jak w ostatnich latach zmieniały się trendy w makijażu. Opowiadała nam o tym przedstawicielka marki Bi-KOR. Jednakże największą atrakcją okazał się pokaz makijażu, który zaprezentował nam Søren Hedegaard. Jest on stylistą odpowiedzialnym za wizerunek Jej Królewskiej Wysokości Księżnej Marii Elżbiety, żony następcy tronu duńskiego.
Najpierw przywitał nas Ambasador Królestwa Danii. Moim zdaniem jest to bezcenne, że firma jest tak wspierana poza granicami swojego kraju, choćby przez przedstawicielstwa dyplomatyczne. Po kilku ciepłych słowach poznaliśmy Panią Bogusławę Witer, która od 22 lat jest właścicielką oraz prezesem firmy medycznej o profilu dermatologicznym Derm-Service Pologne. Derm-Service jest firmą o charakterze naukowo-szkoleniowo-dystrybucyjnym, biorącą udział w licznych kongresach naukowych, seminariach, pracach naukowych i badaniach. Bogusława Witer jest także autorką licznych publikacji naukowych oraz artykułów popularno-naukowych z zakresu dermatologii estetycznej i kosmetologii. Podczas jej wystąpienia poznaliśmy historię marki Beaute Pacifique jak i przybliżone nam zostały podstawowe założenia filozofii firmy, które robią wrażenie.


Søren Hedegaard pokazał nam swoje niewątpliwe mistrzostwo jeżeli chodzi o precyzję oraz kunszt w wykonywaniu makijażu. Dużo opowiadał o tym co robi i dlaczego a nawet jakich używa kosmetyków. Zanim rozpoczął swoją prezentację na skórę modelki naniósł Serum Paradoxe, które znajdziemy w ofercie Beaute Pacifique. Dzięki niemu skóra osiąga niesamowity efekt świeżej, jednolitej i promiennej cery a podkład, korektory czy pudry idealnie stapiają się w jedną całość tworząc bardzo naturalny, wręcz subtelny efekt. Ulubioną marką Sørena jest MAC. Choć do konturowania preferuje markę benefit. Po pokazie udało mi się przeprowadzić z nim szybki wywiad. A o co pytałem i co odpowiedział Søren Hedegaard przeczytacie TU.Bardzo wiele ciekawych informacji przekazali nam eksperci pracujący na produktach marki Beaute Pacifique. Dr Edyta Engländer, lekarz specjalista z zakresu dermatologii ogólnej i estetycznej. Dr Izabela Tilszer, absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, wyróżniona przez prof. Jerzego Woy-Wojciechowskiego i prof. Carlo Alberto Bartolettiego, prekursorka mezoterapii w Polsce. Dr n.med. Jacek Ściborowicz, absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Prowadzi gabinet laserowo-kosmetologiczny MediVita w Tarnowie. Oraz Dr n.med. Janusz Zdzitowiecki, absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Specjalizację z chirurgii plastycznej ukończył w roku 1995. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trakcie licznych staży zagranicznych w renomowanych klinikach publicznych i prywatnych we Francji. Od roku 1995 prowadzi praktykę lekarską z chirurgii plastycznej. Specjalizuje się w zabiegach powiększania i rekonstrukcji piersi.

Historię makijażu jak i wszelakie trendy jakie przewinęły się w tej dziedzinie urody przedstawiła nam właścicielka marki Bi-KOR. Niestety wszystko co fajne szybko się kończy ale już teraz mogą wam obiecać, że o marce Beaute Pacifique przeczytacie tu jeszcze nie raz. Z pewnością opowiem o ich specyficznym badaniu skóry jak i o kosmetykach – w domu już stosuję Corpus Paradoxe Body Oil.


Michał

Komentarze

 1. Oj jak mi się zamarzyło takie badanie skory Chcialabym wiedzieć dokladniej gdzie tkwi problem i jak się nim zajmowac albo na które rzeczy juz powinnam zwrócić wiecej uwagi

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo zaciekawiłeś mnie tym specyficznym badaniem skóry. Widzę, że nie tylko ja lubię Mac-a ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pozazdroszczę więc trochę! :) No dobrze, może nie trochę, a bardzo :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Soren wygląda na bardzo sympatycznego człowieka :) czekam na dalszą część ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Również lubię produkty Benefit i MAC :-) szczególnie interesujące jest to badanie skóry. Wtedy wiadomo jak prawidłowo zadbać, co nam służy, a co szkodzi. Przywitanie przez Ambasadora! Zaszczytne spotkanie :-) pan Hedegaard wydaje się baaardzo sympatyczny. Przeraża mnie i fascynuje jednocześnie, że z pewnością ma większe pojęcie o pielęgnacji i makijażu niż niejedna z nas :-D

  OdpowiedzUsuń
 6. ja swoje dermokosmetyki zawsze kupuje w naszych Tarnowskich Cosmedicach (cosmedica.pl). Są świetnej jakości i mają naprawdę dobre ceny. Nie przepłacam, a z efektów jestem bardzo zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również nie przepłacam i polecam tylko te które uważam że na to zasługują. Zwróć uwagę że nie znajdziesz u mnie produktów wielu popularnych marek :)

   Usuń
  2. Zgadza się :) W taki sposób najlepiej robić zakupy :) A co myślisz o Cosmedice?

   Usuń
  3. Szczerze? Jak dla mnie to po prostu drogeria z punktem aptecznym, tylko dużo bardziej przyjazna klientowi w porównaniu z SUPERPHARM przykładowo :) Choć ten moloch ma często doskonałe ceny, ale nie cena dla mnie jest tu najważniejsza a obsługa liczy się bardziej :)

   Usuń

Prześlij komentarz

JEŻELI W TREŚCI POSTA NIE PROSZĘ O LINK NIE UMIESZCZAJ GO TAM O ILE ZALEŻY CI NA TYM ŻEBY TWÓJ KOMENTARZ ZOSTAŁ OPUBLIKOWANY.

Potrafię znaleźć Twojego bloga bez tego.

Popularne posty