Moje ulubione miejsca w sieci


Wakacje, słońce, piękna pogoda – na dworze skwar taki leje się z nieba, że dosłownie się rozpuszczam a w domu mam taki gorąc, że zastanawiam się kiedy pojawi się jakiś hobbit aby wrzucić mi tu ten jeden, jedyny Pierścień. W środku dnia wychodzić nie mam siły i ochoty bo nawet najlepszy faktor słoneczny spłynie ze mnie zanim zadziała jego tarcza ochronna. Więc zaszyłem się w najchłodniejszym miejscu z lapkiem na kolanach i karafką cudownie gaszącej pragnienie wody z cytryną, miętą i górą lodu. I szperam, czytam i przeglądam. Latem człowiek ma po prostu ochotę na coś lżejszego. Coś, co nawet jak wymaga przemyśleń to robi to w taki luźny niezobowiązujący sposób. Przydaje się wtedy przyjemny tekst o tzw. „dupie Maryni” lub po prostu lekki wpis o twórczości Dereka Jarmana a na przepisie na kawę mrożoną kończąc. Dlatego dziś zapraszam was na wycieczkę po moich ulubionych blogach do czytania latem – choć niektóre z nich czytam cały rok i zawsze mi dobrze robią. A któż nie lubi jak robi mu się dobrze? No dobrze. To czas na blog pierwszy.


Mama trójki – Bożena to ciekawa osoba, której na pierwszy rzut oka nikt nie posądzi bynajmniej o pełnoletnie już dziecko. Chyba się nie pomyliłem z czasem urodzin najstarszego z nich. A co dopiero o posiadanie trójki dzieci. Jej blog to nietypowy parenting. Bo o rodzicielstwie znaleźć tu można wiele. Ale o takim normalnym, ludzkim, nie przegiętym. Jak nie przymierzając, z czasów mojego dzieciństwa. Ma ona i nowoczesne naleciałości ale te normalne właśnie. Bez współczesnych przegięć. A czyta się ją doskonale! Tak dobrze, że nawet nie wiesz kiedy na jej blogu wyczytałeś już pół archiwum i bawisz się przy tym doskonale. Bożena nauczy cię na przykład „JAK DOBRZE OBCIĄGAĆ NA 5 SPOSOBÓW?” I wcale nie jest to to o czym myślisz. Przeczytasz tu o wszystkim co ją drażni, raduje i smuci – zawsze napisane w lekki i świetnie przyswajalny sposób.


Gdy ci gorąco lub gdy ci źle, kuchnia zawsze niesie na to odpowiedź. Dlatego teraz przeniesiemy się do kuchni „kreatywne piny”. Tu przepisy są proste, smaczne i przyjemne. Każdy znajdzie swój smaczek lub da się skusić na coś nowego. Mnie przyciągnęły tu najpierw przepisy na ochładzające smakołyki. Przyciągnęło i wciągnęło. Niczym pyszne czekoladowe i pachnące cynamonem brownie. A następnie przykleiło się smakowicie do myśli jak najlepsza krówka ciągutka. Chętnie tu wracam. Nawet gdy po prostu chcę nacieszyć oczy i nasycić je bez potrzeby zjadania tego w rzeczywistości. A jako deser możecie potraktować ciekawie artykuły autorki bloga. Choćby o historii YSL czy wielu innych aspektach nietuzinkowej kultury.


UrodaKobiety to blog, w którym jak w zwierciadle odbija się to co u Kasi cenię najbardziej. To jej niezachwiana niczym autentyczność. Kasia przez ten czas gdy czytam jej bloga, dosłownie na moich oczach, przeszła niesamowitą metamorfozę. Lecz w tej metamorfozie nie zatraciła siebie. Wręcz przeciwnie. Odsłania siebie i jest w tym coraz bardziej autentyczna i dojrzała. Pisze o kosmetykach, które ją zachwycają. Ale gdy jakiś kosmetyk jej podpadnie to też o tym napisze. I to bez ściemy czy sztucznego hejtu mającego zwiększyć ilość wyświetleń. O nie! To nie w jej stylu. Jeżeli na świecie dzieje się coś co jest dla Kasi ważne to nie boi się o tym napisać. Nawet gdy z góry wie, że za to poleje się na nią wiadro pomyj. Ona po prostu taka jest i jeżeli coś ją boli, czegoś nie akceptuje, wali prosto z mostu. W dodatku dużo czyta i na jej blogu znajdziecie wiele książek, po które pewnie nie sięgnąłbyś nigdy. A dzięki Kasi właśnie to zrobisz. I dopiero wtedy zrozumiesz, że „uroda kobiety nie mieszka w jej twarzy”.

i coś słodkiego do czytania się przyda :) 

To tylko garść blogów, które chętnie i regularnie odwiedzam i czytam. Wiele innych ciekawych blogów znajdziecie na zBLOGowani.pl A jakie są Twoje ulubione blogi? Podziel się ze mną swoimi ulubionymi miejscami w sieci.


Michał


zBLOGowani.pl

Komentarze

 1. Nie znam żadnego z wymienionych, zajrzę do nich na pewno :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Blog Kasi z przyjemnością czytam.Lubię jej styl.

  OdpowiedzUsuń
 3. przyznam, że nie znam tych blogów

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe blogi, muszę zajrzeć ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety żadnego nie znam, ale koniecznie muszę zajrzeć ;P

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja osobiście lubię czytać bloga Kasi Tusk ww.makelifeeasier.pl, bloga My Makeup Today make-up-today.com oraz bloga Do wypróbowania www.dowyprobowania.blogspot.com

  Dwa pierwsze śledzę od pół roku, trzeci od miesiąca :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

JEŻELI W TREŚCI POSTA NIE PROSZĘ O LINK NIE UMIESZCZAJ GO TAM O ILE ZALEŻY CI NA TYM ŻEBY TWÓJ KOMENTARZ ZOSTAŁ OPUBLIKOWANY.

Potrafię znaleźć Twojego bloga bez tego.

Popularne posty