Wideo Sponsorowane: Mama miała rację


Lata płyną nieubłaganie i nie ważne czy masz lat dwadzieścia, trzydzieści czy nawet pięćdziesiąt – dla Twojej matki zawsze będziesz dzieckiem. Dzieckiem, któremu chce przekazać swoje wszystkie życiowe mądrości. Rady małe i duże. Nie ważne czy ich chcesz i czy w ogóle ich potrzebujesz. Bardzo często nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że ona robi to by Tobie było łatwiej. Aby jej dziecko nie musiało się zmagać z problemami świata. Żeby miało łatwiejsze życie niż jej własne. Często rad tych nie chcemy nawet słuchać. Myślimy, że wiemy lepiej. Pewnie czasami tak jest ale czy zawsze? Czy nie zdarzyło Ci się, że po jakimś czasie, po pokonaniu – bądź też i nie – jakiegoś problemu, dotarło do ciebie, że mama miała rację.


Jedną z najważniejszych rad mojej mamy było doradzenie mi, żeby decydując o swojej przyszłości kierował się głosem serca w połączeniu ze zdrowym rozsądkiem. Kosmetyki to było coś co lubiłem i co pasjonowało mnie od dawna. Nawet kończąc szkołę ogrodniczą swoją pracę dyplomową oparłem na roślinach wykorzystywanych w każdym aspekcie życia człowieka. W tym i domowej pielęgnacji. To właśnie wtedy stworzyłem swój pierwszy szampon pielęgnujący do włosów – zamknąłem w nim naturalną moc nagietka lekarskiego. To właśnie moja mama upewniła mnie w decyzji pójścia do szkoły kosmetycznej. To jej rady spowodowały, że jestem taki jaki jestem i robię to co kocham. I to jej zawdzięczam swoje pozytywne nastawienie do życia oraz to, że szybko potrafię znaleźć rozwiązanie praktycznie każdego problemu, nie tracąc czasu na użalanie się nad sobą. Również jej radom zawdzięczam to, że wiem iż lepiej działać i nie żałować aniżeli nic nie zrobić aby potem żałować.


Czy kiedykolwiek powiedzieliście waszym matkom jak wiele im zawdzięczacie? To, że ich rady były istotne, nawet jeżeli do takiego wniosku doszliście po wielu latach i paru życiowych zakrętach? Jeżeli nie, to już niebawem nadarzy się ku tamu idealna okazja – Dzień Matki. Pozwólmy im wtedy poczuć jak ważne były i są dla nas. Zróbmy to by wiedziały jak wspaniałymi są kobietami. Niech wiedzą jak wspaniale wychowały swoje dzieci. A gdy, jak każde święto, minie i Dzień Matki to nadal okazujmy naszym mamom miłość i szacunek. A przede wszystkim pamiętajmy, że nasze mamy to również i nasze przyjaciółki.

A jakiej najważniejszej rady udzieliła Ci Twoja matka? Czy miała rację? Czy masz związane z nią wspomnienia podobnie jak dziewczyny biorące udział w filmie? Film czeka na Ciebie na samym dole. Mam nadzieję, że Ci się spodoba.  

Ten post jest sponsorowany przez NIVEA ale zawarta w nim treść jest mojego autorstwa


Michał

NIVEA prezentuje
“#MamaMiałaRację”

* Jeżeli wideo się nie wgrywa wyłącz na chwilę AdBlock

Komentarze

 1. Mama zawsze marację, a nawet jak jej nie ma to patrz punkt pierwszy :D
  Ja się cieszę, że moja wspiera mnie w niemal każdym moim wyborze, nawet jeśli one nie do końca są po jej myśli :) W końcu od tego ma się mamy, aby zawsze podtrzymywały Cię na duchu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odwieczna zasada :) ale to prawda mamy zawsze starają się nas podtrzymywać nieważna ile razy upadamy :)

   Usuń
 2. W większości przypadków mama miała rację :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy nigdy nie chcą źle dla swoich dzieci :) zaczynamy to rozumieć gdy sami zostajemy rodzicami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. u mnie się zawsze sprawdza, że ma rację. No i to dzięki niej wybrałam biochemię, a nie medycynę. Bo tylko ona mówiła, że jeśli to kocham to mam się nie martwić niczym innym i że reszta się do tego kiedyś przekona : )

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja wiem, że mamą jest się przez całe życie. I nie ważne ile lat ma dziecko, mamy zawsze chcą je chronić i pomagać w zyciu. Wszystko to rozumiem. Ale przychodzi ten czas, kiedy dziecko zaczyna żyć na własny rachunek, zaczyna podejmować własne decyzje. I trzeba mu to umożliwić. Nawet jeżeli czasem te wybory i decyzje są złe. No bo przecież człowiek uczy się na własnych błędach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dobra matka, nie wtrąca się, ona czasem powie dobrą radę, a gdy dziecko (nawet to dorosłe) upada, ona jest gdzieś niedaleko. Ale mimo rad jakich udziela, pozwala uczyć się na błędach :) NA PEWNO SIĘ NIE WTRĄCA :)

   Usuń
 6. Oj tak! Mama ma zawsze rację. Jak dziś pamiętam swoją babcię przeganiającą swoją czterdziestoletnią już wtedy córkę, a moją mamę, z kuchni - bo niby nie zna się na gotowaniu oraz pouczającą ją na każdym (prawie) kroku. I gdy teraz moja mama od czasu do czasu udzielić mi porady to wiem, że robi to powodowana potrzebą swojego matczynego serca. Na całe szczęście nie jest tak ekspansywna w swoich radach jak moja babcia :) Ale choć rad tych udzielała mnóstwo to nigdy nie usiłowała podejmować decyzji za moją mamę czy jej dzieci. A moja mama przejęła tą samą taktykę. Być przy swoim dziecku i go wspierać ale go nie ubezwłasnowolniać. I w tym się zawiera cała mądrość macierzyństwa... i tacierzyństwa też! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chociaż często się wściekamy, nie zgadzamy z naszymi mamami, to, gdy tylko zmarzną nam uszy, a przecież mama mówiła, abym wzięła czapkę, rozumiemy jak dobrze dla nas chcą :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

JEŻELI W TREŚCI POSTA NIE PROSZĘ O LINK NIE UMIESZCZAJ GO TAM O ILE ZALEŻY CI NA TYM ŻEBY TWÓJ KOMENTARZ ZOSTAŁ OPUBLIKOWANY.

Potrafię znaleźć Twojego bloga bez tego.

Popularne posty