Jedwabno-arganowe połączenie – nowy olejek do włosów.

Jak już niejednokrotnie wspominałem olej arganowy i kosmetyki zawierające go w swoim składzie bardzo szybko skupiają na sobie moją uwagę. Tak też stało się i tym razem.

Oyster Cosmetics Professional wprowadziło na rynek wyjątkowy olejek o teksturze jedwabiu. Odżywia on i wygładza włosy jednocześnie ich nie obciążając. Głównym składnikiem preparatu jest pochodzący z Maroka olej arganowy charakteryzujący się silnym działaniem antyoksydacyjnym. Doskonale chroni on włosy przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, nawilża je i doskonale przywraca ich siły witalne. Dodatkowo zawiera on proteiny jedwabiu, które zwiększają elastyczność włosów, nabłyszczają je oraz wygładzają. Bardzo dobrze się wchłania oraz idealnie ułatwia stylizację niesfornych loków idealnie wygładzając fryzurę.

Dominującym składnikiem oleju arganowego są kwasy tłuszczowe, z których 80% stanowią kwasy nienasycone, stanowiące naturalną barierę ochronną dla skóry i włosów przed nadmiernym parowaniem wody oraz zapewniające im odpowiednie nawilżenie. Wśród kwasów tłuszczowych szczególne znaczenie odgrywa witamina F, wpływająca na wzrost pewnych rodzajów komórek występujących w cebulce włosowej. Olej arganowy bogaty jest w tokoferole (pochodne witaminy E), znane ze swoich doskonałych właściwości stabilizujących i blokujących utlenianie wywołane przez wolne rodniki tlenowe. Tokoferole uchodzą za istotny element chroniący ogólne zdrowie włosów. 

Wśród przeciwutleniaczy zawartych w oleju arganowym znajduje się specjalny rodzaj kwasów tłuszczowych (tzw. delta-7-sterole) zapobiegający wypadaniu włosów. Olej zawiera także retinol, który neutralizuje wole rodniki w organizmie, będące jedną z przyczyn starzenia się skóry i wypadania włosów. Pomaga i wpływa na regulację rozmnażania się keratynocytów w cebulce włosowej a w efekcie na powstawanie włókien budujących włosy. 
Olej arganowy działa ochronnie, nawilżająco i odżywczo na włosy. Szczególnie nadaje się do pielęgnacji włosów wrażliwych, suchych, zniszczonych i pozbawionych blasku, które wzmacnia i nawilża. Odżywiając włókna włosów nadaje im blask i elastyczność, zapobiegając rozdwajaniu się końcówek i przesuszeniu.

Po użyciu Jedwab ARGAN SILK włosy są błyszczące i nabierają zdrowego wyglądu.

Komentarze

Popularne posty