Cienie pod oczami – dodają uroku tylko wampirom ze Zmierzchu


Cienie pod oczami przytrafiły się chyba każdemu z nas. Czasem po nieprzespanej nocy. Czasem w wyniku stresu. Niekiedy skłonność do ich pojawiania się dziedziczymy po naszych rodzicach. Mogą też być objawami alergii lub innych chorób. Ale zanim rozpoczniesz panikę i pobiegniesz do lekarza możesz spróbować zastosować się do kilku porad a może dzięki temu pozbędziesz się swojego problemu na długi czas.

Dekalog pięknych oczu:
  1. Dobrze się wysypiaj. Twój organizm wymaga snu by mógł sprawnie działać. Najlepiej byłoby spać ok 7-8 godzin w ciągu doby. A doskonale byłoby gdyby czas snu zawierał w sobie godziny pomiędzy 24 a 4 rano. W tych godzinach organizm regeneruje się najsprawniej właśnie we śnie.
  2. Pielęgnuj skórę w trakcie snu. Zastosuj gotową maseczkę np. Refreshing Eye Mask marki Mary Cohr. Niesamowity komfort i relaks dla zmęczonych oczu. Już w kilka minut maska wygładza i relaksuje okolicę oczu. Worki i cienie wokół oczu są widocznie zminimalizowane. Zawiera ekstrakty z kasztanowca oraz rumianku. Możesz również zastosować jakąś swoją ulubioną maskę, lub taką którą sami przygotujecie w domu (Oczaruj wszystkich spojrzeniem) tu znajdziecie przepisy.
  3. Codziennie stosuj kompresy z herbaty, lodowy masaż lub okłady z ogórka – wybór należy do ciebie. Dzięki temu szybko poprawi się wygląd twoich oczu.
  4. Nie trzyj oczu, nawet jeżeli Cię korci. W ten sposób może przyczynić się do pękania naczyń krwionośnych i w ten sposób pogorszyć wygląd oczu. Dodatkowo twoje podkrążone oczy nabiorą jeszcze przekrwionego wyglądu.
  5. Spróbuj przynajmniej przez tydzień wypijać szklankę soku żurawinowego dziennie. Po tygodniu powinny już być widoczne efekty tej kuracji.
  6. Odżywiaj się racjonalnie. Unikaj nadmiaru soli.
  7. Używaj kremów, które pomagają walczyć z cieniami. Wiele firm ma w swojej ofercie preparaty, które pozwalają pozbyć się szybko tego problemu. Moim ulubieńcem i sprawdzonym w skutecznym działaniu jest Eye Fresh marki Mary Cohr. Doskonały produkt dla kobiet i mężczyzn na zmęczoną, opuchniętą okolicę oczu. Dzięki ekstraktowi z czereśni i Caffeine®, likwiduje efekt ciężkich powiek i przeciwdziała zatrzymywaniu wody. Ekstrakt z mikroalg Dermochlorella zmniejsza cienie i pobudza mikrocyrkulację. Dobrym wyborem jest również Łagodzący krem pod oczy marki Sylveco. Zawarte w kremie ekstrakty z chabra bławatka i świetlika łąkowego zapewniają najdelikatniejszej i najcieńszej skórze wokół oczu długotrwałą ochronę i ukojenie. Składniki aktywne kremu pozwolą zmniejszyć cienie i obrzęki, usunąć objawy zmęczenia poprawiając jednocześnie sprężystość skóry.


  8. Jeżeli palisz to pamiętaj, że potęgujesz swój problem.
  9. Pij ok 1,5 litra wody dziennie, niezależnie czy będzie gazowana czy nie. Ważne żeby ją pić.
  10. Nie zapominaj o kosmetykach z filtrem słonecznym. Skóra wokół oczu również potrzebuje ochrony.   

Jeżeli będziesz przestrzegać tych ważnych punktów w szybkim czasie zauważalne powinny być zmiany i twoje spojrzenie nabierze życia. Jednak gdy mimo stosowania się do tych wskazówek pozytywne zmiany nie zachodzą może warto wtedy zasięgnąć porady lekarskiej. Jeżeli to również nie przyniesie rezultatów, możesz rozważyć wtedy konsultację z lekarzem chirurgiem plastykiem. Aby zlikwidować cienie pod oczami trzeba wypełnić czymś tą przestrzeń pod skórą. 8 lat temu amerykańscy naukowcy doszli do wniosku, że najlepszym materiałem do wypełnienia jest własny tłuszcz pacjenta, ponieważ nie powoduje żadnych skutków ubocznych i pozostaje na zawsze, co daje efekt na 3-4 lata. Ale pamiętaj, że chirurgia plastyczna to ostateczność i zanim po nią sięgniesz upewnij się, że wyczerpałeś już wszelkie inne możliwości.Michał

Komentarze

Popularne posty