Zimowa pielęgnacja włosów

Zima jest okresem, w którym ważne jest nakrycie głowy, ponieważ jak wiadomo poprzez głowę najszybciej ucieka nasze ciepło. Nie każdy z nas jednak ma ochotę zakładać nakrycie głowy aby nie uszkodzić stylizacji włosów. Lecz jest to nieuniknione i nakrycie głowy jest potrzebne - pomimo tego iż włosy mogą być przyklepane, naelektryzowane czy przetłuszczone.

Co robić?

Pamiętajmy o odpowiednim odżywianiu, nie zapominając o owocach i warzywach, by dostarczyć mikroelementów potrzebnych również naszym włosów. Musimy zmniejszyć również częstotliwość suszenia włosów, zredukować używanie prostownicy czy lokówki. A jeżeli już musimy to robić używajmy produktów przeznaczonych do ochrony włosów przed wysoką temperaturą.


Klimatyzacja a pielęgnacja.

Zimą nie unikniemy również przebywania w miejscach klimatyzowanych. Z tego powodu włosy będą bardziej narażone na przesuszenie. Dlatego polecam stosowanie produktów nawilżających odpowiednio dobranych dla waszych włosów. Myjąc włosy zawsze wykonujmy masaż głowy, co poprawi ukrwienie skóry, a dzięki temu lepiej odżywi i wzmocni cebulki włosów. Do mycia używamy zawsze letniej wody. Odżywki nakładamy na środkową część włosa i na jego końce. Z masek nie rezygnujemy ale wystarczy stosować raz w tygodniu żeby nie obciążyć zbytnio włosów.

Elektryzowanie włosów i zabiegi chemiczne .

Elektryzowanie włosów to zmora niejednej kobiety. Niestety czapki czy swetry stają się naszym wrogiem. Co robić? Polecam stosowanie olejków arganowych, zarówno na włosy wilgotne przed modelowaniem jak i na suche. To świetny sposób na zadbanie o włosy jak również na ujarzmienie ich. Poza olejkami polecam suche lakiery ale z umiarem.
Koloryzacja czy trwała ondulacja? Odradzam wykonywanie trwałej ondulacji w okresie zimowym jak również koloryzacji na bardzo jasne odcienie blondu. Niestety to tylko spowoduje większe uwrażliwienie włosów co w okresie zimowym na pewno nie przyczyni się do niczego dobrego dla waszych fryzur.
Moi drodzy! Słuchajcie waszych fryzjerów stylistów w kwestiach dbania o wasze włosy. A na pewno zobaczycie poprawę ich kondycji i dzięki temu wasze fryzury będą o wiele łatwiejsze w układaniu i dbaniu o nie.

KasperMuth.com


Komentarze

Prześlij komentarz

JEŻELI W TREŚCI POSTA NIE PROSZĘ O LINK NIE UMIESZCZAJ GO TAM O ILE ZALEŻY CI NA TYM ŻEBY TWÓJ KOMENTARZ ZOSTAŁ OPUBLIKOWANY.

Potrafię znaleźć Twojego bloga bez tego.

Popularne posty