sobota, 31 grudnia 2016

Zmień co możesz i zaakceptuj to czego zmienić się nie da


Co roku zmieniamy wiele realizując noworoczne postanowienia. Czasem wychodzi nam to jakby lepiej, innym razem ciut gorzej. Zapewne dlatego, że pewne rzeczy zmienić się da a pewnych niestety nie. Z biegiem czasu uczymy się rozróżniać jedne od drugich i nie podejmujemy już tych postanowień, których dotrzymać nie zdołamy. Dziś mamy ostatni dzień roku więc dziś, tak na przekór, mam jedno, w sumie łatwe do zrealizowania, postanowienie. A mianowicie przywitam Nowy Rok z idealnie ułożoną i utrwaloną fryzurą. A co! Mam od tego pomocników i wiem, że mogę na nich polegać. Zresztą powiem wam to niekoniecznie w sekrecie, ale wielu fryzjerów sięga po te produkty, bo pomagają im uzyskać taki efekt jaki chcą i utrwalić go odpowiednio.


sobota, 24 grudnia 2016

Moje stopy lekko stąpają po ziemi nie tylko wtedy gdy dusza frunie pod niebiosa


Nie będę owijał w bawełnę. Niestety przeciętna nasza rodaczka o tej porze roku pierwszy raz od lata przypomina sobie, że ma stopy o które należałoby zadbać i to jeszcze przed Sylwestrem a szczególnie jeśli podczas Sylwestrowej zabawy ma zamiar założyć te cudowne szpileczki z odkrytymi palcami lub, nie daj Boże, piętą. Jeżeli jakimś cudem teraz nie czuje jeszcze takiej potrzeby to zapewne przypomni sobie o stopach dopiero na wiosnę. Na szczęście coraz częściej trafia się też na ludzi zdających sobie sprawę z tego, że nasze stopy nie znikają na sześć miesięcy i wymagają czułej troski przez cały rok. I przestańmy się już tłumaczyć tym, że nie mamy na to czasu, że krem wchłania się godzinami i w ogóle tyle z tym roboty. Przecież wystarczy sięgnąć po piankę, która wchłania się szybko, nie powodując przy okazji, że w domu czujemy się jak na lodowisku czy innej ślizgawce. Jeśli jednak jeszcze nie przekonałem was powyższymi argumentami pamiętajcie, że kosmetyki do pielęgnacji stóp można też aplikować tuż przed spaniem, a w dodatku pianki nie przyczynią się do zatłuszczenia pościeli, którą przecież i tak zmieniacie co kilka dni. Ostatnim ważkim argumentem niech będzie jeszcze to, iż wcale nie musimy już szukać zagranicznych marek produkujących, do tej pory właściwie na wyłączność, kosmetyki do pielęgnacji stóp w formule pianki. Od niedawna możemy się poszczycić piankami rodzimej produkcji a w dodatku tworzonymi na światowym poziomie zarówno pod względem składów jak i jakości opakowań.


niedziela, 18 grudnia 2016

Do twarzy mi z głową w chmurach


Gabinety kosmetyczne, “farmy piękna” czy wszelakie SPA pojawiają się i otaczają nas już z każdej niemal strony. Szczególnie w mieście nie trudno natknąć się, i to często na niejeden taki przybytek w samej tylko okolicy naszego zamieszkania. Niestety do salonów urody udajemy się stosunkowo rzadko, często tłumacząc to brakiem potrzeby, czasu czy pieniędzy, co nie zawsze jest to prawdą. A gdy mamy poważne problemy z niedoskonałościami skóry to często wolimy radzić sobie na własną rękę niż skorzystać z fachowej pomocy. W większości nie zdajemy sobie sprawy z tego, iż to co może zaoferować nam kosmetyczka to pielęgnacja o działaniu zdecydowanie intensywniejszym niż taka w domowym zaciszu. Zabiegi gabinetowe dają nam dużo szybsze efekty jak i sprawiają, że nasza domowa pielęgnacja staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. W ofertach różnych marek mam swoje ulubione zabiegi, którymi raczę moją skórę w poszczególnych porach roku. I tu zdradzę wam pewien sekret, choć wcale nie tak skrywany, że do każdej pory roku swoją skórę przygotowuję odpowiednimi zabiegami właśnie w profesjonalnym gabinecie. Niemniej jednak staram się aby moje wizyty w salonie zdarzały się nie rzadziej niż raz na półtora miesiąca. No chyba, że funduję sobie jakąś serię zabiegów, wtedy ich liczba w roku odpowiednio wzrasta. Nie wybieram jednak takich marek, które zmuszają mnie do długich serii zabiegów. Wolę takie, które pozornie kosztują ciut więcej. Czyli na przykład zamiast 12 zabiegów w serii preferuję 3-6 zabiegów, co w efekcie daje mi szybszy efekt i finalnie wydaję mniej pieniędzy. Właśnie dlatego bardzo ucieszyłem się że w ofercie marki NOREL pojawił się nowy zabieg o działaniu odmładzającym, który natychmiast zapragnąłem zaserwować swojej skórze.


środa, 14 grudnia 2016

Świadomi HCV?


Staramy się zdrowo odżywiać oraz uprawiać sporty — często im bardziej wyczynowe tym lepiej. Bardzo chętnie pokazujemy też swoją odrębność i wyjątkowość fundując sobie coraz to piękniejsze tatuaże na swojej skórze. W walce o urodę coraz chętniej wykorzystujemy zdobycze medycyny i nauki, ostrzykujemy się w zaciszach gabinetów osoczem i innymi specyfikami lub pozwalamy sobie na mniej krwawe metody przy użyciu rollerów czy dermapenów. Dezynfekujemy nasze mieszkania, a często i własną skórę, aby mieć poczucie bezpieczeństwa. Ale czy zwracamy uwagę na to jakimi narzędziami kosmetyczka wykonuje nam manicure czy pedicure? Czy zdajemy sobie sprawę, że nawet u fryzjera możemy być narażeni na zakażenie HCV?


wtorek, 6 grudnia 2016

Mężczyzna pod choinką czyli prezenty dla NIEGO


Każdy dzień spędzony z Tobą jest ważniejszy niźli podarunek

Mężczyzna zazwyczaj wie co znajdzie pod choinką. Nie wiem, czy to z potrzeby bycia praktycznym dawcą radości, mężczyźni pod choinką znajdują najczęściej skarpety. Gdybyż były one jeszcze jakieś wyjątkowe to pewnie by się i prawdziwie ucieszyli. Ale czy kobiecie frajdę zrobiłaby bielizna, którą na co dzień kupuje w markecie? Żadna odświętna, bynajmniej. Nie powiem, skarpety fajna sprawa. Ale…
Bo z prezentami zazwyczaj jest tak, że jeżeli ktoś jest nam bardzo bliski to nie powinniśmy mieć problemu z przygotowaniem podarku dla niego. Kiedyś było to może łatwiejsze, szczególnie za czasów gdy w sklepach nie było aż takiego wyboru. Dziś nawet jak wiemy co byłoby dobrym pomysłem to pojawia się kolejny problem. Przypuśćmy, że wiemy iż obdarowany ucieszyłby się z obudowy do telefonu. W takim razie którą z nich wybrać spośród oferty dziesiątek firm oferujących swoje towary w tysiącach miejsc? Właśnie dlatego dziś postaram się pomóc wam pokazując, interesujące moim zdaniem, pomysły na świąteczne podarki dla NIEGO. A jeżeli szukasz jeszcze pomysłu na prezent dla NIEJ odsyłam Cię TU po kilka wyjątkowych inspiracji. Wracając do listy męskich inspiracji. Jest na niej sporo kosmetyków ale nie wyłącznie.