czwartek, 28 lutego 2013

komputerowe badanie skóry - technologia w gabinecie kosmetycznym


Wtorek, południe, wchodzę do warszawskiej kamiennicy w centrum. Zostałem zaproszony do udziału w spotkaniu organizowanym przez markę Arkana, w trakcie którego moja skóra zostanie przebadana analizerem skóry NATI, który wspomaga pracę kosmetyczki. Przemiła pani kosmetyczka zaczęła rozmowę, w trakcie której przybliżyła mi jak będzie wyglądało badanie oraz co jest jego celem.


Wygląd naszej skóry odzwierciedla kondycję całego organizmu. To jak żyjemy, odżywiamy się i dbamy o siebie pokazuje w jakim zdrowiu jest nasz cały organizm. Profesjonalna diagnostyka skóry przeprowadzona w gabinecie kosmetycznym i dermatologicznym jest podstawą właściwie wykonanego zabiegu i dobrze dobranej pielęgnacji domowej. Kosmetyczka już podczas „demakijażu” widząc jak reaguje skóra wie czy jest ona wrażliwa. Następnie ocenia jej koloryt, gładkość, elastyczność oraz wiele innych czynników. W połączeniu z wywiadem przeprowadzonym ze swoim pacjentem wie już jakie potrzeby ma jego skóra, jakie dobrać zabiegi czy pielęgnację domową. Dzięki analizerowi Nati marki Beauty of Science wykorzystywanego w gabinetach pracujących na Arkanie w pięć minut zbiera dane o sześciu parametrach stanu skóry, które bez jego pomocy ludzie oko może ocenić tylko pobieżnie i subiektywnie. A po automatycznym wprowadzeniu ich do komputera zostaną dokładnie przeanalizowane a dzięki temu dobór programu pielęgnacji jest o wiele bardziej dostosowany do faktycznych potrzeb naszej skóry.

  W pierwszym etapie badania robiona jest fotografia skóry, która obrazuje strukturę naskórka, a dzięki temu lepiej uwidacznia stan skóry właściwej. Następnie za pomocą specjalnego próbnika przyłożonego do skóry i sfotografowanego przez analizer dowiemy się jaki jest poziom natłuszczenia naszej skóry. Wynik może być alarmujący zarówno gdy skóra produkuje za mało jak i za dużo naturalnego tłuszczu, który stanowi płaszcz naszej skóry. Bez niego narażeni jesteśmy na mniejszą ochronę UV jak i szybszy procesy starzenia. Gdy jest go za dużo może nam przytrafić się problem z trądzikiem. W kolejnym etapie innym próbnikiem pobrany zostanie nasz martwy naskórek a komputer przeprowadzi analizę czy nie łuszczymy się aby nadmiernie. W trakcie analizy zostaną zmierzone również nasze pory skórne, zmarszczki oraz poziom nawilżenia naszej skóry. Następnie komputer dokona wnikliwej analizy a dane badania zostaną zapisane w naszej kartotece. Jednocześnie mogą zostać one przesłane na naszą skrzynkę mailową.
Dzięki tak dokładnemu badaniu wiele możesz dowiedzieć się o stanie swojej skóry oraz o jej potrzebach pielęgnacyjnych. Jeżeli za jakiś czas badanie zostanie powtórzone jak na dłoni widoczne będzie czy pielęgnacja przynosi oczekiwany skutek w postaci poprawy stanu naszej skóry.

Michał


3 komentarze:

  1. Pierwszy raz o czymś takim słyszę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Z takim badaniem również zetknąłem się po raz pierwszy, co prawda już od kilku lat pojawiają się kamery od bliskiego oglądania skóry czy włosów (marka kadus - nieobecna już w Polsce - posiadała tzw. mikro kamerę do badania włosa).

    OdpowiedzUsuń
  3. I bardzo dobrze, że gabinety kosmetyczne używają zaawansowanych narzędzi do badania skóry. Teraz bardziej opłaca udać się do takiego gabinetu niż do dermatologa, który spojrzy tylko swoim okiem i wypisze receptę.

    OdpowiedzUsuń

JEŻELI W TREŚCI POSTA NIE PROSZĘ O LINK NIE UMIESZCZAJ GO TAM O ILE ZALEŻY CI NA TYM ŻEBY TWÓJ KOMENTARZ ZOSTAŁ OPUBLIKOWANY.

Potrafię znaleźć Twojego bloga bez tego.